Znaczenie i pochodzenie imienia Michał

Skąd pochodzi imię Michał?

„Któż jest taki jak Bóg?”, „Podobny do Boga” – tak z hebrajskiego tłumaczy się imię Michał. Obok Rafała i Gabriela jest to trzecie imię boskich Archaniołów. To jedno z bardziej znanych imion biblijnych.

Charakter

Zalety

Michał jest niesamowicie konsekwentny. Ma przysłowiowe „zasady”, których trzyma się sztywno i pieczołowicie. Jest uparty i ambitny. Oddałby wiele, by tylko być najlepszym. To również mężczyzna pracowity. Ufa przede wszystkim samemu sobie. Jest pewny swojego postępowania i racji. Nie brakuje mu optymizmu i wiary w lepsze jutro. Kocha rywalizację i uwielbia wygrywać. Umie dostosować się do warunków, jakie zsyła los. Jest praktyczny. Zanim podejmie jakąkolwiek decyzję, zastanawia się parokrotnie.

Wady

Michał lubi zamykać się w sobie. Zbyt łatwo ocenia innych, prawi zarzuty często nie mając ku temu stosownych podstaw. Z jednej strony jest pewny siebie – swoich umiejętności i talentów, z drugiej to trochę nieśmiały i pełen kompleksów mężczyzna. Jego charakterystyczną cechą jest subiektywność. Patrzy na innych tylko ze swojego punktu widzenia nie biorąc przy tym pod uwagę rozmaitych okoliczności, zmian i racji innych. Wiele trudności przysparza mu odnajdywanie się w czyjejś sytuacji. Jest pamiętliwy i łatwo nie wybacza.

Miłość

Jak już wspomnieliśmy, Michały są niesamowicie pamiętliwe. Tyczy się to również kwestii uczuć. Łatwo nadużyć zaufania Michała. To osoba, która nie wybacza zdrady. Kiedy kocha, to na całe życie, kiedy składa deklaracje, to jest ich w stu procentach pewien. Docenia to, co zrobiono dla niego dobrego. Michał to typowy moralista. Michały są bardzo męskie, niestety nie można uznać ich za specjalistów od damskiej psychiki.

Pieniądze i kariera

Michał lubi konkurować a wygrywać wręcz kocha. To urodzony szef i przywódca. Dzięki logistycznemu myśleniu świetnie sprawdza się w roli spedytora i przewodnika. Inne zawody: biznesmen, pedagog, kierownik.

Zdrowie

Choć często na nie narzeka tak naprawdę nie brakuje me werwy. Jest bardzo żywotny. Słaby punkt; układ krążenia i choroby serca.

 

 


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 18765 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xsv/public_html/923.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/znaczenie-i-pochodzenie-imienia-michal/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/xsv/public_html/923.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/xsv/public_html/923.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html ...', 9) #1 /home/xsv/public_html/923.pl/wp-includes/functions.php(3729): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/xsv/public_html/923.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/xsv/public_html/923.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/xsv/public_html/923.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/xsv/public_html/923.pl/wp-includes/load.php(679): do_action in /home/xsv/public_html/923.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435